Rektörün Mesajı

 
Değerli Öğrenciler,

Tüm dünyayı saran pandemi tehdidi altında, öğrenim görmeyi hedeflediğiniz Üniversiteye kayıt hakkını elde edebilmek için başladığınız, uzun bir eğitim ve öğretim maratonunu artık geride bıraktınız.
Üniversite hayatı insan ömrünün çok önemli bir evresidir.Yaşamınızın bu  önemli dönemine adım atarken, elde ettiğiniz başarınızın mimarı olan ailelerinizi ve sizleri kutluyorum.

Geleceğinizi şekillendirmeye başladığınız bu dönemde, Giresun Üniversitesi olarak sizlerin yanında olmak, tabiatın tüm renklerinin, tüm güzelliklerinin buluştuğu bu muhteşem şehirde sizleri misafir etmek, dört mevsim sizlerle bir arada olmak, tüm bunların yanında da küresel ölçekte rekabet gücü yüksek bir eğitim sürecini beraber tamamlamak bizleri mutlu edecektir.

Üniversitemiz; modern ve her türlü ihtiyaca cevap verebilecek kapasiteye sahip yerleşkeleriyle; bilimsel, sosyal ve kültürel yaşamıyla; birimlerimizi tercih edecek öğrencilerimize rahat, güvenilir, huzurlu ve kaliteli bir eğitim-öğretim imkânı sunmaktadır. Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması 2019 Raporu’na göre Üniversitemiz 123 devlet üniversitesi arasında öğrenci memnuniyetinde ön sıralarda yer almış, yine Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri Raporu’nda da ilimiz 20’nci sıraya yerleşmiştir. Bu veriler bizlere hem üniversitesinden hem de şehrinden memnun bir öğrenci profiline sahip olduğumuzu göstermektedir.

14 yıllık kısa geçmişine rağmen gerek akademik gerekse fiziki gelişimini aralıksız sürdüren Üniversitemiz bugün 32 bine yaklaşan öğrencisi, 1000’in üzerinde akademik ve 600’ün üzerinde idari personeli, 3 Enstitüsü, 13 Fakültesi, 6 Yüksekokul ve Konservatuvar  ve 13 Meslek Yüksekokulu ile bilimsel saygınlığı üst düzeyde olan eğitim ve öğretim çalışmalarına devam etmektedir. Giresun Üniversitesi olarak araştırma ve uygulama laboratuvarlarımızla, zengin literatür ağına sahip kütüphanemizle, sosyal ve kültürel alanlarımızla ülkemizin geleceği olan siz gençlerimizi nitelikli, teorik ve pratik bilgiler ile kuşanmış, bilimin ışığında aydınlanan, özgüveni, farkındalığı ve milli şuuru yüksek bireyler olarak geleceğe hazırlama sorumluluğunu hissetmekteyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle bütün öğrencilerimize, akademik ve idari personelimize başarılı bir eğitim-öğretim yılı geçirmelerini diliyorum.

Prof.Dr. Yılmaz CAN
Giresun Üniversitesi Rektörü